klasa IB – vlogersko-teatralna

Rozszerzenia:

• język polski
  • język angielski albo geografia (do wyboru dla ucznia)

Przedmioty uzupełniające:

• edukacja teatralna
  • dziennikarstwo i social media

2 język obcy do wyboru:

• język hiszpański
  • język niemiecki

Charakterystyka klasy:

• Dzięki nauce w tej klasie  wyszlifujesz swoje dotychczas posiadane talenty, poszerzysz wiedzę na temat kanałów społecznościowych i streamingowych.
  • Uczniowie tej klasy nauczą się jak przygotować i stworzyć profesjonalny content – zdobywać rzesze obserwatorów oraz zarządzać wizerunkiem.
  • Jest to klasa humanistyczna, wzbogacona o dziennikarstwo i social media oraz edukację teatralną ukierunkowane na pracę warsztatową. Zajęcia specjalizacyjne prowadzi instruktor teatralny.
  • Uczniowie mogą praktycznie sprawdzać zdobytą wiedzę teoretyczną podczas redagowania gazetki szkolnej, brać udział w wycieczkach tematycznych, warsztatach, zwiedzaniu redakcji prasowych i TV.
  • Mają także możliwość uczestniczenia w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez pracowników politologii, stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa UMCS, KUL oraz WSPiA, które objęły klasę swoim patronatem.
  • Tradycyjnie przygotowujemy projekty związane z Wiosną Teatralną.
  • Organizujemy wycieczki przedmiotowe do ośrodków telewizji, radia oraz szkół filmowych, bierzemy udział w przeglądach i festiwalach.
  • Kontakt z innymi dziedzinami sztuki zapewnia szeroka oferta kulturalna szkoły: działania teatralne, próby poetyckie i muzyczne.
  • Klasa atrakcyjna dla przyszłych vlogerów, youtuberów, dziennikarzy, studentów filmoznawstwa, teatrologii, kulturoznawstwa, kierunków humanistycznych i artystycznych.

Punktowane przedmioty:

• język polski
  • matematyka
  • język angielski albo geografia (zgodnie z wyborem ucznia)
  • muzyka albo plastyka (punktowana będzie wyższa ocena)